Proliće stiže
Već dva mjeseca sam kod roditelja na selu.
Pravo mi se ne mili ić, kako bi rekli u mom kraju.
Kćer mi je dobila tu zdravu boju u obraščićima, mene paze i maze poslije operacije, ali sve više razumijevam, iako sam djevojka sa sela, ipak sam srasla sa gradom. I stvarno, jedno čekam doli. Muž more, društvo, svemu se vraćam.
Ali...
... kako se sve više bliži vrijeme našeg povratka u gradić, na četvrti kat zgrade, shvatim kako će mi ipak nedostajati moje malo, rodno selo i karakter Zagore. Karakter je to kojega nemaju ljudi gdje živim, jednoj Vlajini poput mene to je velika razlika. I zbog toga karaktera se češće poželim vratiti, iako znam da je to samo onaj moj iracionalni "romantik" u duši.
No dobila sam najbolji poklon za kraj.
Proljeće dolazi... I ova voćka barakokule koja je propupala i procvjetala kao da mi govori
da će me čekati kad ih opet posjetim



Baš lijepo...samo ti nastavi i uživaj kod svojih
OdgovoriIzbrišiBrzo idem doma, ali uživam, da ;)
IzbrišiPolako se sve budi, lijepo je bit okružen prirodom u ovo vrijeme, lijepi pozdrav
OdgovoriIzbrišiDaaa ♥️
IzbrišiPozdrav
ja se radujem proljeću, sve lijepo mi se baš tada događa...lp
OdgovoriIzbrišiSuper, pravi barok od godišnjeg doba
IzbrišiMi smo prije dvije godine iz Rijeke doselili u Osijek. Iz grada stepenica i asfalta, s četvrtog kata bez lifta, doselili smo u grad parkova, a najviša stuba od naše kuće do centra je rubnik na cesti. Umjesto posuda sa šakom zemlje na balkonu sada imam svoj vrt, s pregolom i prefinim grožđem na dvoru. A proljeće se budi ...
OdgovoriIzbrišiMa top.
IzbrišiA najviše proljeće
U gradu su nečiji pjat uopće ne vidi, a sa sela bježe u grad jer ne vole a im se gleda u pjat :). Treba u svemu naći mjeru, pa tako i u tome; mi smo odselili iz velegrada i djecu odgajali u puno manjem, tako da smo na neki način imali mogućnost osjetiti taj neki duh malog mjesta imajući neki dobar omjer jednog i drugoga...
OdgovoriIzbrišiSve je u balansu 😄
IzbrišiSretan je onaj tko može spojiti grad i selo, živjeti u gradu sa svim dostupnim gradskim sadržajima, a imati kuću, dvorište i vrt kao na selu, i dobre susjede. Možda ćeš i ti imati tu sreću da to ostvariš jednog dana.
OdgovoriIzbrišiMa mene vesele male stvari i dobri ljudi
IzbrišiMozda se tesko odvojiti,jer ipak je to roditeljski dom...toplina i mir...ali sreca je da to nije tako daleko i uvijek mozes naci vremena za koji vikend provesti kod roditelja...ozdravi brzo i sretan ti povratak u nas mali grad ;)
OdgovoriIzbrišiHvala, ma tko bili 🙂 Dobro došli na novi "pokusni blog"
IzbrišiOva voćka me izazvala da nešto našvrljam
Iako je fikcija moja radost, moj cup od tea
Treba srce podijeliti na dva dijela, a/ili sad imaš svoje nove gradove, sela, sa svojim najdražima.
IzbrišiHaha, naučila sam nešto. Morala sam googlati da vidim što je barakokula. :)
OdgovoriIzbrišiVidjela sam još na blog.hr da si vi djevojke tepate jedna drugoj: barakokulo moja, shvatila sam da je to nešto što voliš i što je slatko, ali pravu tajnu otkrila tek sad!
A bitno da nije daleko selo od grada, pa se lako dođe kad srce pozove.
Pozdrav (od bivše Mrr Mau) sa bloga
https://dobanostalgije.blogspot.com/
Nije daleko, sat i petnaest
IzbrišiSretna si što se o tebi ima tko brinuti na dvije strane
OdgovoriIzbrišiKako ja tako i oni što me imaju 😄😄😄
IzbrišiKako rece vrtlarica ,sretna si jer imas ljude koji se brinu o tebi...pozzz
OdgovoriIzbriši😃
IzbrišiSretan Ti Dan žena!
OdgovoriIzbrišiHvala, također ❤️
IzbrišiSretan dan žena :)
OdgovoriIzbrišiHvala, također ❤️
Izbriši